Reclamatie King

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
baSiC
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: 18 Aug 2015, 16:39

18 Aug 2015, 16:51

Nume reclamant :baSiC
Numele adminului reclamat :King
Motiv : nu stiu .... Mi-a dat hack degeaba zic eu . joc steam on ...
Dovezi : -
Ip (doar in cazul in care nu ai ip dinamic) :
Ora si Data (doar in cazul in care ai luat hack): azi 17:45 :-??
El ma i-a pe mine ca stii ce e ala google ? Si imi da un site ... nu zice ce sa fac doar poti sa dai un scan ? ...
Am downloadat ceva un program .. si am dat scan si el ca cica nu am dat si pac . Mi-a dat hack 8-|
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

18 Aug 2015, 20:02

Te rugam sa postezi aici pozele si demo ul de la hack.Le gasesti in folderul cstrike.

Server TITI.G1.RO -- Mod: Fun
Date & Time 18/08/2015 - 17:33:45
Admin's name King
Player's name baSiC
IP 79.112.66.237
Steam ID STEAM_0:1:104938928
Steam ID type Steam (Native)
Reason refuZ.scan
Delete

Nu sunt deacord cu hackul dat prea rapid pt " refuz scan,neprezentare ss".Sunt unii playeri care chiar nu stiu de programul asta,iar unii admini se grabesc in a da hack.Totul se bazeaza pe refuzul respectivului,si nu pe intuitia,si mai ales experienta adminului.
In cazul asta ,hackul a fost dat pe un steam native.Ma cam indoiesc ca respectivul a avut un anume cod,deci,adminul in cauza ar trebui sa motiveze hackul dat,in cazul unei eventuale reclamatii,si anume ce a vazut el asa suspicios de a aplicat comanda respectiva.

Basic,astept dovezile : poze+demo+linkul de la scan
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

18 Aug 2015, 22:07

Kind i-a dat hack deoarece nu a dat scan..Am intrat si eu pe wcd si nu am vazut sa fi dat scan..
User avatar
baSiC
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: 18 Aug 2015, 16:39

19 Aug 2015, 19:02

http://imgur.com/E3uyX6e,QOokTzB,WxSGjZL (sunt toate 3 .. dai pe next sus ) :D
demo http://www.girlshare.ro/35031458
si chestia cu scanul nu stiu
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

19 Aug 2015, 20:28

Dupa cum spuneam...unii adminii chiar au placerea asta de a da hackuri pt refuz scan.Inainte de a lua decizia,il rog pe adminul King sa precizeze ce COD a vazut el la respectivul jucator.Spui sa treaca la joc ca il verifici.Cum il verifici daca nu i ai dat un id de mess,de facebook,pt a vedea linkul de la scan?
Eu unul, din 4-5 runde cat a jucat in demo, nu am vazut nimic,dar chiar nimic suspicios.Putem hackui jumatate de server pe chestia asta...refuz scan,fara ca respectivii sa aiba un cod real.
Deciziile pt acest tip de hack se vor lua pe baza demourilor prezentate,deci ,daca experienta adminului e doar de "refuz scan",atunci el o sa fie sanctionat.
Inca o data: King,te rog sa ne spui ce cod crezi ca a avut jucatorul in cauza! Iar atitudinea ta de "stii ce i ala google" ,ma cam ustura la ureche ,si nu mi place.Nasul jos ca nu esti buricul si atotstiutorul lumii!

Basic,cauta pe google programul ,dai scan,si pui linkul aici.
Ma uit in fiecare zi in hack log.Toti adminii(cei cu experienta) au ca motive reale de hack. 99% in motivele tale de hack sunt " refuz scan".La fel si pt adminul sukaru (paf),care e cu "refuz ss".Ce experienta de admin e asta?

Astept King,dar nu mult!
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
King
New Member
New Member
Posts: 34
Joined: 19 Aug 2015, 21:33

19 Aug 2015, 22:31

tinand cont.ca playerul cu numele paf.. i-a fost prezentat programul de scan.. fiind suspectat. acesta trebuia sa de-a scan fara nici.o problema .. nu e primul player k i-a fost cerut sa de-a scan .. tinand cont ca ia-m explicat odata destul de clar cum sa faca acest lucru .. acesta continand sa puna intrebari stupide .neavand legatura cu cerinta ..tinand cont ca este steam on nu creed ca avea ceva de ascuns asa ca putea sa de-a scan .tinand cont ca ia-m explicat . in acea situatie am fost nevoit sa-l sanctionez . refuzare.scan . cerinta mai multor playeri m-a facut , sa-i zic presupusului paf(basic sa de-a scan .multumesc!!!
User avatar
King
New Member
New Member
Posts: 34
Joined: 19 Aug 2015, 21:33

20 Aug 2015, 09:16

playerului paf,i-a fost prezentat programul scan,explicandui odata acestuia destul de clar cum sa faca acest lucru.acest player daca este steam on nu creed ca avea nimic de ascuns ,asa ca putea sa de-a scan fara nici o problema. playerul respectiv,continund jocul ,in mod ignorant. in acea situate la reclamarea playerului basic de mai multe persoane . am fost nevoit sa-i cer acest lucru. nerealizand acest paf ce se poate intampla daca nu da scan, .. am fost nevoit sa-i aplic sanctiunea necesara . multumesc!!
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

20 Aug 2015, 10:55

offtopic: Ei nu au experienta de admin , ei stiu doar ca daca joaca cineva mai bine ca ei gata are cod...Eu spre exemplu am luat hack de la paf pe motiv "no.ss"..Si tin sa anunt ca i-am cerut messu de 3 ori..
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

20 Aug 2015, 11:21

King,eu cred ca aberezi! Ce te am intrebat eu,ce raspunzi tu.Ce paf visezi tu? Te am intrebat: Ce cod crezi ca avea Basic? In afara de refuz scan ,ce cod ar fi avut ? Tu dai hack pt ca asa spune x,y? Experienta ta unde i? Spui ca a intrat nepasator la joc. Pe demo se vede ca tu ii spui sa intre si sa joace in continuare.
Dupa cum spuneam aseara,din 4-5 runde cat a jucat,chiar nu am vazut un cod anume. Nici macar o suspiciune de cod. Dupa parerea ta ,ca admin,ce cod avea?
Rog adminii comunitatii sa si dea cu parerea dupa vizionarea demo ului.Ce cod credeti ca avea Basic?
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

20 Aug 2015, 14:02

Nu vad nici un cod in demo..
Locked