Reclamatie admin phineas

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
fpsnhooo
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: 19 Nov 2011, 00:08

19 Nov 2011, 00:20

Admin:phineas
Salutare tuturor!
Sunt nou pe aici si motivul pt care mi-am facut cont este abuzul de hack :| !!!
Am luat ban(hack) pe motiv de wall de la phineas in data de 18.11.2011 ora 22.04,nu a cerut poze nu a facut demo nimic.A luat hotararea asta la sugestia unor playeri de pe sv godz.g1.ro!Este chiar frustrant sa stii ca nu ai coduri si sa primesti hack.
Vreau dovezi palpabile de la el iar in cazul in care nu face rost de nimic(pentru ca nu are cu ce dovezi sa vina)doresc sa i se retraga adminul! : :)
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

19 Nov 2011, 12:34

in primul rand "dovezile palpitante" trebuie sa le postezi tu!
cauta in cstrike poza cu hack-ul primit si urco pe forum sa o vedem toti!

respecta te rog modelul de reclamatie.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

19 Nov 2011, 15:16

Nu e "doar o poza" sunt mai multe. Pune pe un host ( www.tinypic.com , www.imageshack.us etc. ) macar 4 poze sa vedem si noi daca ai avut sau nu "wall".
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
fpsnhooo
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: 19 Nov 2011, 00:08

19 Nov 2011, 19:58

ce poze sa mai pun daca mi-a dat comanda vietii si mi-a distrus tot cs-ul:)?sa puna el pozele care nu le-a cerut inainte sa dea ban si destroy pt ca asa este corect!Nu incercati sa ii luati apararea deoarece a gresit...dai ban dupa ce ai cerut poze ai facut demo si nu ai primit nimic sau ai primit si ai vazut ca este codat! :) A trebuit sa reinstalez Cs iar pt ca nu mai mergea nimic din el!salutare
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

19 Nov 2011, 20:26

in acest caz reclamatia ta e perfect nula.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

19 Nov 2011, 21:09

Greseala ta ca nu te-ai uitat in directorul "cstrike". Pe viitor, cand "ti se mai distruge CS-ul", stii ce ai de facut (uita-te dupa poze). Ne pare rau, dar cum s-a zis si mai sus, reclamatia fara dovezi = reclamatie nefondata sau nula.

PS: Si adminul ar trebui sa apara cu un demo (asa ar fi normal). Il rog pe phineas sa prezinte o dovada ceva, precum ca tu esti codat.

PS2: *** GODZ.G1.RO * By G1 *** 17/11/2011 - 14:14:36 Phineas . Hidden wall ==> de aici rezulta ca numele tau era "." (specifica si asta cand faci o reclamatie).
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
PhineaS
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: 03 Nov 2011, 14:07

19 Nov 2011, 22:06

Dovada: fps2 dem
Se observa ca dupa ce a luat flash reuseste sa vada arma colegului mort si sa o schimbe cu a lui.
User avatar
fpsnhooo
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: 19 Nov 2011, 00:08

19 Nov 2011, 22:43

Vad ca esti cel mai activ pe aici Tzep si as vrea sa spun niste chestii!
eu joc pe sv-urile din tudor mai mult unde dai poze inainte sa iei ban sau ceva si iti garantez ca nu ma mai agitam daca stiam ca sunt vinovat dar nu sunt!Greseala mea ca nu m-am uitat in cstrike dar nu stiam ca daca am luat ban fara poze nimic tot eu sunt cel care trebuie sa aduc dovezi asta chiar nu o inteleg...nu vreau sa imi scoata banul dar sa aduca el dovezile sa vad ce are:)
ceva ce nu am inteles e chestia cu numele "."...eu jucam cu numele fpsnhooo cand am luat destroy nu cu alt nume:)
nu toti adminii procedeaza corect cand iau deciziile astea!
Se pare ca o sa ma agit degeaba:-j
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

20 Nov 2011, 01:58

Lucrurile sunt foarte simple fpsnhooo.

1. Postul tau nu e corect din start... ai postat reclamatia ta de pe godz la reclamatiile ce tin de alt server (titi.g1.ro).

2. Nu ai respectat modelul de reclamatie si nu ai adus pozele care vin o data cu hack ul
(pentru asta s a implementat acest sistem...in caz ca esti ok aduci aici pozele care ti se fac).

3.M-am uitat la demmo si mi se pare curat pana la urma ..cand iesi tragand de dupa cutie cu toate ca colegul celalalt nu facea "galagie"....dar pe care o pot cataloga "bulan", "reflex"....sau cod.

4.Nu pot lua o decizie finala favorabila tie sau adminului in pricina din cauza ca nu ai adus pozele "incriminatorii"
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

20 Nov 2011, 02:54

Scuze, chiar jucai cu numele ala. Ca idee, hack-urile (comanda amx_hack executata de fiecare admin in parte) apar AICI. Conform postului lui Lucian, ai fost curat, deci in consecinta propun un avertisment adminului in cauza (sa se gandeasca/uite de 2-3 ori inainte sa foloseasca comanda). Astept reply-ul lui lucian.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
Locked