Cat sa astept un print de la un jucator?

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

User avatar
O.G. yo!!!
New Member
New Member
Posts: 30
Joined: 07 Mar 2011, 13:55

05 Dec 2011, 17:57

I-am facut azi un print jucatorului: "flop-" dupa ce l-am stat la panda pe el vreo 45 de minute sa-l prind activat... el a vazut ca i-am facut poza mi-a cerut ID-ul, am scris id-ul meu cu mesajul ca are 2 minute sa intre pe mess sa mi dea poza... intre timp l-am trecut pe baiat la SPEC ca sa nu faca restul jucatorilor fraguri pe el, astept vreo 2-3 minute si deodata il vad ca iese din joc fara nici un mesaj, semn de salutare ceva. L`am asteptat si pe server/mess sa vad poate revine, cum zicea si MrQ: poate cine stie i-a cazut net`ul fix atunci. :)

Acum, cum sa procedez cand il mai vad pe server? ...sa stau iar o ora pe el sa-l filmez, sau sa-i cer poza si el sa-mi dea una refacuta in photoshop? ...ca adevarul e si greu tare sa truchezi o poza de cs, daca ai putine cunostiinte de photoshop & vreo 5-10 minute la dispozitie.
Asa ca sa aud alte pareri si sugestii... eu m`am decis daca nu o sa joace de la vreo sala de net mai respectabila si sa intre pe server, cum il prind ii dau hack.
Image
-----------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

05 Dec 2011, 18:17

3 minute hai sa zic 5 minute dar maxim atata asteptatu daca nu hack/ban daca nu mai este pe server.
Cat despre editat in photoshop poate sa dureze si mai putin de 5 minute daca acesta il stapaneste.
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

06 Dec 2011, 18:39

2-3-4-5 minute maxim. Eventual daca iese, presupun ca ai facut deja demo. Faci frumos SS la amx_last cu ip-ul si nick-ul, apoi tura viitoare cand intra, l-ai pocnit.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

06 Dec 2011, 19:10

t-zep dar nu ar trebui sa vedem daca are acelasi ip,in caz ca sa nu confundam jucatorul si sa nu dam la altcineva hack?
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

06 Dec 2011, 21:35

ip-urile sunt rutabile deci "tura viitoare" nu exista!
ideea e ca il pocnesti instant sau mai tarziu deloc.
riscul cand ii dai hack in alta zi e ca poate fi neactivat si iti saluti adminul in cazul unei reclamatii.
nu da pozele in 5 min ii dai hack, dar peste cateva zile/ore etc nu mai are rost.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

06 Dec 2011, 23:01

atunci daca e riscul sa iti pierzi adminul daca ii dai hack pentru o data trecuta,simplu postezi pe forum ceva(un formular ca la hack de exemplu) in care vei putea specifica numele jucatorului data/ora si de ce urmatoare daca cand il vei intalni va primi un hack bine meritat.
aceasta este propunerea mea.astept pareri de la cei care cred ca e un risc sai dai hack iar acel player sa faca cele precizate mai sus.
and 4 yo o mica intrebare?nu mai bine faci demo iar cand il prinzi in flagrant hack! si lai terminat fara complicati.
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

06 Dec 2011, 23:29

e corect ce zici tu dar iar revenim la ip dinamic.
care e siguranta ta ca e acelasi jucator si nu e altul nevinovat?
raspunsul e unul : nici o siguranta!
actiunea se petrece pe loc sau deloc.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
O.G. yo!!!
New Member
New Member
Posts: 30
Joined: 07 Mar 2011, 13:55

07 Dec 2011, 02:06

Ip-ul era rutabil deci end of discussion pe tema asta. Steam Id avea unul crackuit cu zeci de cifre.
Greseala mea a fost ca nu i-am facut demo, dar sa revenim... baiatul cand se activeaza cand se dezactiveaza.. mi-a luat aprox. 45 d min sa-l prind in flagrant. I-am facut poza rapid, si pe server mai erau si alti admini: Viva* stie + altii de care nu-mi amintesc acum (deci martori sunt).
Asa ca astept si un raspuns ce facem cu jucatorul "flop-"? L-am mai prins jucand, dar cand miam pus adminul a iesit sa nu-i dau hack.
Image
-----------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Bailey`s
Junior Member
Junior Member
Posts: 124
Joined: 28 Mar 2011, 18:47
Contact:

07 Dec 2011, 07:52

Eu tot consider ca cel mai bine era sa ii faci un demo... Cand l-ai prins ii dadeai direct hack, nu mai trebuia sa te mai chinui .
Image
Image
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

07 Dec 2011, 18:16

Myst si ce faci tu daca eu intru cu nick "flop"?
imi dai hack?
sau intri tu cu nick "flop" si primesti hack ce faci?
sa iti zic eu?
faci reclamatie adminului care a avut proasta alegere sa mearga pe ideea sugerata de tine.
cu ce motiv/drept?
stai kill si nu mai forta situatia intr-o directie gresita.

ori dai hack pe loc ori iti vezi de treaba.
orasul tau in ce sat e?
Post Reply