/spectate

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

09 Nov 2011, 19:44

/spectate e un plugin care ajuta adminii la a prinde codatii.
cum functioneaza? ...:
- scrii cu y = /spectate (trebuie sa fii admin si pluginul urcat cu litera pt amxmode) automat ce ai dat comanda esti jucator dar oficial esti spectator (asta se vede cand apesi tasta tab) toti te vad in joc dar tu esti spectator si poti urmari linistit suspectii de cod.
punem un caz cand playerii inclusiv codatul te stie ca admin si daca intri apectator automat codatul se autosesizeaza si ori scoate codul ori iese si tu nu il poti pedepsi pentru ca nu ai apucat sa il prinzi in fapt.
si punem situatia cand folosesti pluginul propus prin comanda /spectate si playerii te vad in joc cand tu de fapt esti spectator si urmaresti in liniste suspectul de cod surprinzandul in fapt si pedepsindul pe masura faptei!
daca este interes pentru acest plugin t-zep da un reply pentru a urca pe forum arhiva.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

09 Nov 2011, 21:43

Treaba asta este buna dar e cu dus-intors. Imi reaminteste de stilul tau, Crono, de prindere a codatilor din trecut si un admin poate spune ca a fost spectator dar nu a vazut nimic; adevarul la mijloc era ca respectivul admin si-a vazut de jocul lui in loc sa-si faca treaba pentru care-i insarcinat.
Mai asteptam pareri.
Image
© 2004-2017
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

09 Nov 2011, 23:08

modul meu personal de a prinde codatii e irelevant vis a vis cu acest plugin... te rog sa te rezumi cu opiniile tale doar la subiect!
multumesc.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
Bailey`s
Junior Member
Junior Member
Posts: 124
Joined: 28 Mar 2011, 18:47
Contact:

10 Nov 2011, 13:49

"Esti jucator dar esti oficial spectator" ? Si apari "DEAD" sau doar stai in baza, dormitand si pierzand rankul ?
Image
Image
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

10 Nov 2011, 18:16

MysT wrote:"Esti jucator dar esti oficial spectator" ? Si apari "DEAD" sau doar stai in baza, dormitand si pierzand rankul ?
toti playerii (inclusiv adminii) te vad in joc in momentul cand apasa tab.
ai flexibilitate si poti face demo/urmari jucatorii suspecti etc...
apari dead numai in momentul cand mor 1-2-3 playeri in rest alive.


si deopotriva mai propun ca toate comenzile amx sau macar cele mai importante sa poata merge : "y /slap target ...y /slay target ...y/hack target".
ar ajuta adminii foarte mult in rapiditatea executarii comenzilor, mai ales ca se intampla sa fie un admin on la un server full si greu face fata situatiei.
avantajul este ca nu mai trebuie sa cobori consola de fiecare data ci totul se rezuma pe tasta "y" sau "u".
orasul tau in ce sat e?
User avatar
Bailey`s
Junior Member
Junior Member
Posts: 124
Joined: 28 Mar 2011, 18:47
Contact:

11 Nov 2011, 13:55

si playerii nu te vad cand scrii /spectate ? :)
Image
Image
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

11 Nov 2011, 17:34

ce rost ar mai avea comanda daca nu ar fi camuflata?
normal ca nu vede nimeni comanda.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

14 Nov 2011, 19:12

Este deja comanda "/spec" care te pune rapid spectator, fara prea multa "valva". Personal mi se pare inutil pluginul descris de tine, deoarece, dupa cum s-a vazut pe serverele G1, adminii sunt, mai nou, "anonimi" (nu se mai poate verifica cine e admin pe server de catre userii normali). Mai asteptam pareri.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

14 Nov 2011, 19:34

e normal sa ti se para inutila...
comanda spec nu te camufleaza...
codatii vechi care recidiveaza pun probleme de multe ori...
majoritatea playerilor cunosc adminii ceea ce nu ne face munca deloc usoara.
codatii care cunosc adminii se autosesizeaza cand folosim recomandarea ta.../spec
dar daca adminii folosesc recomandarea mea /spectate codatii respectivi au sanse cu peste 80% sa fie detectati.
din punctul meu de vedere comanda /spec e inutila.
deci insist sa fie urcata aceasta comanda.
cat despre pareri se pare ca nu prea se frecventeaza forumul de multi playeri si admini.
multumesc.


ps: daca nu se urca aceste comenzi minime rog sa nu aveti pretentii mai mari pentru ridicarea randamentului de a prinde codati sau pentru pedepsirea diverselor abateri de la regulament. propunerile mele sunt strict pentru a usura munca adminilormai ales pentru cazurile cand sunt depasiti numeric de situatii.

@ joaca tu ca singur admin pe un server plin si sa poti tine treburile usor din frau.... mai vorbim...
orasul tau in ce sat e?
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

14 Nov 2011, 22:11

Comanda care zici u mi se pare inutila mai ales ca adminii acum cand mor au acces la ambele "tabere" + comanda de /spec care deja este implementata deci resping propunerea ta si acest plugin care ar incarca serverul degeaba.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Locked