Reclamatie Swear

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

07 Nov 2011, 20:10

Nume reclamant :TDK
Numele adminului reclamat :Swear
Motiv :Se baga peste mine cand dau gag si il scoate pe motiv ca dau gag aiurea si incepe sa comenteze ca nu am nici o treaba cu adminul.
I-am dat gag lui shaolin pe motiv ca nu stie sa anunte un codat,iar respectivul admin l-a scos.
Un mesaj adresat adminului Swear:Draga Swear,sa stii ca pe server nu apare degeaba mesajul cu "Pentru a anunta un player codat foloseste u@" ,daca playerul respectiv are coade si afla ca adminul este atentionat de player cu privire la coade, el poate sa si le scoata.
Sper ca acest incident sa fie singurul de acest fel de acum incolo.
Dovezi :Martori: codriN + restul playerilor onnline la acel timp(nu pot preciza numele)
Ip (doar in cazul in care nu ai ip dinamic) :Nu cunosc ip-ul
Ora si Data (doar in cazul in care ai luat hack):Nu e cazul
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
Bailey`s
Junior Member
Junior Member
Posts: 124
Joined: 28 Mar 2011, 18:47
Contact:

07 Nov 2011, 20:52

fara dovezi ! [Re-Edited by MysT]
Last edited by Bailey`s on 08 Nov 2011, 13:58, edited 1 time in total.
Image
Image
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

07 Nov 2011, 22:12

ce avertisment?!?
cand faci o reclamatie o faci conform modelului ca pentru asta e modelul de reclamatii pus.
oricum ar fi am cateva observatii de facut asupra ta... momentul cad un player juca cu aim si tu i-ai facut poze (aimul nu iese in poze) si 2 tu ii banezi ip-ul dinamic... in momentul cand tu ceri pozele iar playerul iese...
deci mai bine rezuma-te la a invata pe moment nu sa treci la critici sau atacuri ca nu traiesti mult ca admin aici in conditiile astea /:) .
ps: reclamatia ori o faci conform modelului ori nu o mai scrii!
cer un avertisment pe forum pentru tdk pentru acuzatii fara dovezi.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

07 Nov 2011, 23:03

Si eu dat gag la jucatorii care nu anuntacodatii corect!!!! imi trebuie dovezi????? mai bine va uitati la cum adminati voi si dupa criticati alti admini..(sa vad cine se simte dintre admini)
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

08 Nov 2011, 15:54

Crono,reclamatia e conform modelului asa ca nu mai manca ciuperci, la dovezi is pusi martori(care nu stau 24/7 la calculator) deoarece nu am ss salvat.
Acuma sa clarificam niste lucruri:
1.Nu stiu la care player te referi dar daca eu i-am facut poze,i le-am facut deoarece am considerat ca are wall si nu aim,iar daca avea aim trebuia sa iei masuri ca nu ai acces degeaba(apropo unele aim-uri ies negre in poze dar na tu le stii pe toate).
2.Daca i-am banat ip-ul dinamic l-am banat deoarece iesise...ce-ai fi vrut sa fac...sa-i dau hack cand e offline?...man nu suntem in pestera man cand nu-s 100% sigur ca are cod eu ii acord prezumtia de nevinovatie pana imi da pozele/sau pana fac demo sau pana am dovezi iar daca nu da pozele si iese il banez....decat sa critici mai bine ti-ai face treaba ca admin.
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
p0rNStar
New Member
New Member
Posts: 1
Joined: 08 Nov 2011, 18:41

08 Nov 2011, 18:52

Eu sunt de parare ca TDK a actionat cum trebuie la acel gag si ca Swear a gresit ar fi bine ca Swear sa fie totusi constient de acest lucru si sa-si ceara scuze pentru tam-tam-ul facut pe server degeaba in loc sa se certe cu , colegii lui admini ar fi bine sa gandeasca rational si sa se respecte deciziile colegului eventual sa-i explice unde a gresit.
TDK i-a dat gag jucatorului respectiv pentru ca a anuntat gresit presupusul codat , prin urmare acesta a primit gag , iar dupa scurt timp Swear i-a spus colegului sau ca are adminul degeaba si ca nu stie sa-l foloseasca si i-a scos gag-ul lui Shaolin.
In toata situatia asta , TDK nu a avut nici o vina , din punctul de vedere al regulamentului acesta a procedat corect.
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

09 Nov 2011, 08:35

TDK wrote:Crono,reclamatia e conform modelului asa ca nu mai manca ciuperci, la dovezi is pusi martori(care nu stau 24/7 la calculator) deoarece nu am ss salvat.
Acuma sa clarificam niste lucruri:
1.Nu stiu la care player te referi dar daca eu i-am facut poze,i le-am facut deoarece am considerat ca are wall si nu aim,iar daca avea aim trebuia sa iei masuri ca nu ai acces degeaba(apropo unele aim-uri ies negre in poze dar na tu le stii pe toate).
2.Daca i-am banat ip-ul dinamic l-am banat deoarece iesise...ce-ai fi vrut sa fac...sa-i dau hack cand e offline?...man nu suntem in pestera man cand nu-s 100% sigur ca are cod eu ii acord prezumtia de nevinovatie pana imi da pozele/sau pana fac demo sau pana am dovezi iar daca nu da pozele si iese il banez....decat sa critici mai bine ti-ai face treaba ca admin.
1.dovezi in reclamatie inseamna un print screen sau demo.
2.specific faptul ca intrasem cu o runde inainte si te-am gasit specacel player mi-a parut suspect de cum l-am observat si te-am intrabat pe cine urmaresti in ideea daca pe el... iar tu mi-ai confirmat...ce rost avea sa stau si eu spec pe el daca tu erai deja ?!?...sau esti de umplutura?...am comunicat cu tine pe admin_chat si ti-am recomandat sa-i faci demo sau sa ii dai hack direct (pentru ca statusei spec urmarindu-l cateva runde), iar tu i-ai facut poze...mai stii momentul cand i-ai cerut pozele?.... te-a injurat si a iesit...inainte de toate i-ai verificat clasa de ip?...79.112.+restul iti spune ceva aceasta clasa de ip?... e rds si fiind rds ip-ul e dinamic (se schimba la fiecare restart de pc)pe cine ai banat tu acolo?...in nici un caz pe respectivul.
ti-am mai zis stai usor si invata si dupa aia vino cu reclamatii din categoria asta cu dovezi clare cum ti-am specificat (demo sau printuri) pentru ca tot tu ai de suferit acuzand doar din vorbe...

@ klaps eu ma simt dar tu te simti? .......
orasul tau in ce sat e?
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

09 Nov 2011, 15:08

ok, am inteles,deja nu mai are rost topicul asta, data viitoare voi face un ss sau demo...dar sa stiti, faptul ca Swear nu a postat in acest topic il face un las care nu are curajul sa isi asume conseciintele proprielor sale fapte(nu mai conteaza de acuma).
Iar cu pozele...sincer eu nu vazusem ca m-a injurat si a iesit..eu eram alt-tab deoarece intram pe id-ul specificat si na....nu l-am mai prins...oricum daca a intrat cu coade odata va mai intra si odata si odata tot va fi prins si ars..
P.S Cand ma gandisem sa-i fac reclamatie deja nu mai aveam log-ul cu replicile alea si de aia am citat martori.
Topic closed?
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
Bailey`s
Junior Member
Junior Member
Posts: 124
Joined: 28 Mar 2011, 18:47
Contact:

09 Nov 2011, 16:47

Am inteles treaba cu "lasul" de swear, poate s-a gandit ca nu are replica asa ca nu a vrut sa se ingroape mai tare asa ca te-a lasat pe tine sa te certi cu ceilalti in timp ce el stia oricum ca va scapa pentru ca tu nu ai dovezi (asta daca el chiar s-a obosit sa intre pe forum)
Image
Image
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

09 Nov 2011, 17:57

E bine ca totusi te ai simtit...despre tine era vorba..inainte sa critici pe altii..adu ti aminte cate luni de zile ai dormit pe server cu codatii si copilasii cu limbaj vulgar langa tine...sigur iti aduci aminte...tu trebuia sa fii ultimul care il critica pe tdk,macar el isi face treaba.abtine te de la critici din astea ca esti penibil.
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
Locked