Lista cu admini

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
snock
Junior Member
Junior Member
Posts: 99
Joined: 28 Apr 2011, 15:15
Location: iasi
Contact:

14 May 2011, 17:09

Propun sa se faca liste cu adminii de pe fiecare server in parte pentru a sti care si cum admineaza si sa ne putem cunoaste noi intre noi si sa stim de rangul fiecarui admin. Multumesc!
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

14 May 2011, 19:03

Salut sunt fH, tu ce faci? :))

La modul cel mai serios, de exemplu pe GODZ in mare ne stim, iar ca sa faci o lista cu cine admineaza mai mult, mai bine, care doarme, e cam degeaba. In primul rand, un admin care-si face treaba nu primeste nimic decat respectul cuvenit pe server si baga frica in codati. Pana aici e bun...dar altui admin care doarme nu prea ai ce sa-i faci, pentru ca el practic nu face nimic si nu ai cum sa te atingi de acces-ul lui, daca la ceva-n genu te-ai referit cu acea "lista". Sunt oarecum de acord sa se faca aceste liste, pentru ca nu-i greu sa dai niste copy_paste-uri, dar la treaba cu activitatea fiecaruia e cam useless.
Image
© 2004-2017
User avatar
dA-tE mai asa
Junior Member
Junior Member
Posts: 85
Joined: 09 Mar 2011, 18:03
Location: GODZ
Contact:

15 May 2011, 09:30

nu cred ca ar avea vreun succes lista cu admini... parerea mea...
User avatar
snock
Junior Member
Junior Member
Posts: 99
Joined: 28 Apr 2011, 15:15
Location: iasi
Contact:

15 May 2011, 10:36

dA-tE mai asa wrote:nu cred ca ar avea vreun succes lista cu admini... parerea mea...

Eu cred ca ar avea succes pentru a incuraja adminarea cat mai buna a fiecarui admin...si sa primeasca fiecare cate un rank pe forum macar.
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

15 May 2011, 11:06

snock,tu realizezi cate rank'uri ar fi pe forum daca fiecare admin si-ar lua?:) nu ar mai fi simpli membri,ar fi 80% moderatori si 20% utilizatori :) fii serios
daca ownerii serverelor vor sa-si puna lista de admini aici,o sa o faca,daca nu o sa se inchida topicul :)
Image
User avatar
snock
Junior Member
Junior Member
Posts: 99
Joined: 28 Apr 2011, 15:15
Location: iasi
Contact:

15 May 2011, 11:09

Liberty wrote:snock,tu realizezi cate rank'uri ar fi pe forum daca fiecare admin si-ar lua?:) nu ar mai fi simpli membri,ar fi 80% moderatori si 20% utilizatori :) fii serios
daca ownerii serverelor vor sa-si puna lista de admini aici,o sa o faca,daca nu o sa se inchida topicul :)

Ma refeream la o lista cu adminii si in dreptul fiecarui admin sa scrie prezenta si un fel de rank la cat de bine stie sasi foloseasca "alocatia".....nu mam referit in nici un caz sa se dea rank-uri pe conturile forumului ca imi dau seama ca ar fi un dezastru :))
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

15 May 2011, 11:42

Nu vad rostul unei astfel de liste...nu ar fi greu de realizat dar nu o postez din 2 mari considerente:

1.Ar avea acces la ea si potentialii codati de pe server si ar stii de cine sa se "apere"

2.A fi un bun admin nu inseamna neaparat sa iei o nota buna pe forum, integritatea fiecaruia fiind reliefata de activitatea lui pe server.

Pe viitor e posibil sa postez liste cu adminii inactivi pentru fiecare server in parte.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

15 May 2011, 12:51

am o intrebare asa din curiozitate:de ce la admini care nu sunt activi nu primesc avertismente?poate vor mai sta de paza pe servere.
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

15 May 2011, 17:19

Daca acel om doarme sau nu-i pe server (din diverse motive), nu prea-ti da nimeni dreptul sa te atingi de acces. Lucian stie foarte bine cine-si face treaba, cine-i activ, cine-i degeaba, samd. Treaba cu lista tine mai mult de Sefi si ar trebui sa ramana confidentiala.
Image
© 2004-2017
User avatar
dA-tE mai asa
Junior Member
Junior Member
Posts: 85
Joined: 09 Mar 2011, 18:03
Location: GODZ
Contact:

15 May 2011, 17:55

corect:) si in plus alx poate unu pleaca sa munceasca intr.o alta tara si cand vine acasa stie ca are admin pe godz tu ce faci il scoti ca nu a venit sa iti spuna ca el pleaca la munca nu mi se pare corect si in plus atata timp cat intri pe sv atat cat poti tu si iti faci treaba corect nu vad care este problema
Locked