Cerere admin SobO

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

18 Mar 2011, 23:59

Bun hai sa o dam mai pe romaneste...pentru ce vrei admin? Din cate am vazut la tine pe forum si pe server, inca nu esti pregatit de asa ceva. Daca vezi un suspect care pare sa fie codat, ce faci? Rog ceilalti sa nu raspunda la intrebare, doar SobO. In caz de vei raspunde cum trebuie, ai un mare PRO de la mine.
Image
© 2004-2017
User avatar
nero
Junior Member
Junior Member
Posts: 210
Joined: 13 Feb 2011, 12:46
Location: Pe hartă
Contact:

19 Mar 2011, 00:23

Ghici ciuperca ce-i ? Sau, cu aripi de celofan este-un mic aeroplan. :)))
"Iti poti da seama cat de bine joaca persoana , dupa cum arunca un flash ; daca e 'demna' sau nu de 'SF-urile' pe care le da ."

By T-z3P » 03 Mar 2011, 22:51


Image
Image
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

19 Mar 2011, 00:36

hai sobo,stim ca poti :ymsmug:
Image
User avatar
Sp33dy
New Member
New Member
Posts: 14
Joined: 27 Feb 2011, 09:13

22 Mar 2011, 17:05

Ce fac daca vad pe cineva suspect codat
1. verific daca are steam sau nu
2. daca are, sunt sanse mici sa fie codat, pentru ca pentru steam nu exista decat steam hack(am mai vazut si am si screenshot in pc cu un player cu steam si cu hack)
3. daca nu are, vad cum joaca cateva runde ca spectator si, daca e nevoie, intreb ceilalti playeri daca il suspecteaza(ca admin miar folosi comanda amx_psay pt asta)
4. odata ce mam decis, ias da hack/ban ip+ ban nume depinde de om(daca e amator de coduri sau daca lam vazut pentru prima oara)
Daca am gresit cu cv anuntati-ma sa stiu si eu ce sa indrept.
Multumesc
Va doare numai de limbaj pe toti!!!!!
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

22 Mar 2011, 19:40

Punctul 2 - Aici nu prea conteaza daca Xplayer are STEAM/VALVE. Cu un banal search pe google, gasesti tot ce "ai nevoie" pentru steam; asa ca treaba asta cade. Multi mai auzeam ca ei au steam si nu joaca cu coade...pana am facut si demo-uri apoi "PA-PA" (vezi in topicul meu cu Demo-uri, exemple de Xplayeri cu steam)

Punctul 3 - Aici un admin trebuie sa fie sigur pe el cand executa o comanda, sau eventual se consulta cu alt admin, daca este pe server. Nu intrebi alti playeri sau te iei dupa "gura" lor: "X wall / X aim / X nu ai luat flash" / etc. Nu-ti poti da seama daca respectivii playeri zic pe bune motivul, sau o zic pur si simplu ca-s ei mai slabi "pregatiti". De asta trebuie sa te bazezi pe abilitatile tale cel mai mult.

Punctul 4 - Ban-ul este echivalentul unui kick, pentru ca rapid in 5 secunde a revenit pe server si incepe sa puna intrebari stupide: "Ce am facut? De ce mi-ai dat ban?" Cel mai bun in situatiile cand este un codat, HACK fara discutii. Nu conteaza daca l-ai mai vazut pe server sau nu.

De asemenea mai adaug un punct 5 esential - "Inainte de a bana sau de a da hack unui jucator, verificati ip-ul acestuia (sa nu corespunda cu ip-urile salilor noastre - G1 : 86.124.142.xxx ; G2 + G3 : 86.124.133.xxx) - Sanctiune : Pierderea accesului".

Regulamentul pentru admini
[color=#FFBF00][b]nerd[/b][/color] wrote:am uitat sa inchid sectiunea de cereri admin. Admine nu se mai dau!
Image
Image
© 2004-2017
Locked