Regula numarul 10

Discutiile de orice gen sunt bine venite aici

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

12 Jan 2015, 20:47

Regula era de mult numai ca a fost interpretata de tine...dupa cum ai crezut tu.

Repet:
" 10 - Este interzisa urcarea pe harta a jucatorilor ,indiferent de harta jucata.
- Sanctiune : Kick /slay "

Sau trebuie sa pun asta si la regulamentul adminilor ?
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Eupopovici
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 29 Oct 2014, 17:34
Contact:

12 Jan 2015, 21:11

Eu m-am lamurit........
Blood for mercy
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

13 Jan 2015, 15:23

Pe orice harta se poate sui "pe harta".
Counter Strike este gandit ca un joc de echipa si are locuri de acces special create pentru a putea sa ajungi la ele (in echipa).
Era, acum nu mai stiu daca mai este, un loc pe de_dust in baza la ct de pe cutia mare TOT IN ECHIPA (trebuiau 2 playeri cel putin) unde te puteai urca pe harta in adevaratul sens al cuvantului, adica mergeai pur si simplu prin aer.
Sa obstructionezi urcatul pe ziduri si acoperisuri in locurile unde respectivul player obtine un avantaj vizual in plus fata de ceilalti playeri.
Hai inteleg chestiile astea sa le obstructionezi.
Din aceasta cauza trebuie sa definim ce este "pe harta" si ce nu.
Dar de la cele enumerate mai sus pana la limitarea jocului si a distractiei pe server, si asta pentru ca nu avem admini echilibrati care sa vada de ce se poate "pe harta" intr-un anumit loc si de ce nu se poate.
Sa nu uitam ca dublu-jump, parasuta si faptul ca i-ti arata cand faci damage la playeri fidelizeaza o serie buna de playeri ce frecventeaza serverul Titi.
Referitor la hartile pe care le-a pus Floppy sunt de accord cu toate exceptie facand de_inferno_2x2
Trage-ti cu ochiul la de_dust2_mini... si acolo e interzis urcarea "pe harta" ??
Intr-adevar e cazul personalizarii regulamentului pentru serverul Titi pentru a nu fi nevoiti sa alegem din 2 rele.
O limitare care nu e justificata de regulile jocului ci mai degraba de regulile interioare a comunitatii, mie cel putin mi se pare a fi ca un cui in propriul pantof.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Post Reply